Türkiye Cumhuriyeti

Niamey Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Sevgili Vatandaşlarımız, Sayın Ziyaretçiler,

Yurtdışında yaşayan veya çeşitli amaçlarla memleketimiz dışında bulunan sizlere daha iyi, çağdaş ve etkin şekilde hizmet verebilmek ve sizleri doğrudan ilgilendiren konularda bilgiye kolayca erişebilmeniz için Dışişleri Bakanlığımız tarafından oluşturulan T.C. Niamey Büyükelçiliği internet sitesine hoş geldiniz.

Bilgiye erişim imkanlarının sınırlı olduğu bu coğrafyada yaşayan vatandaşlarımız açısından daha da önem kazandığını düşündüğümüz internet sitemizin sizlere yararlı olmasını diliyorum.

15 Kasım 2014 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Nijer Cumhuriyeti’ndeki ikinci Büyükelçisi olarak göreve başlamış bulunuyorum. Afrika’ya açılım politikamızdan stratejik ortaklığa geçildiği bu dönemde, dost ve kardeş Nijer’de bu görevi üstlenmek benim için gurur ve mutluluk vesilesidir.

Büyükelçiliğimizin resmen faaliyete geçtiği 3 Ocak 2012 tarihinden itibaren ivme kazanan ve mükemmel olarak nitelendirilebilecek ilişkilerimizin, her alanda daha da ileri götürülmesi en temel amacımızdır.

Nijer'de karşılaşabileceğiniz sorunlarınızda Büyükelçilik olarak her zaman yanınızda olduğumuzu belirtir, bu çerçevede, yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumlarda Büyükelçiliğimiz irtibat telefonlarından bizimle temas etmenizi önemle rica ederim.

Bu vesileyle, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, esenlikler ve işlerinizde başarılar diliyorum.

Hüseyin Özdemir

Büyükelçi